Yhteystiedot

Lammi-Kivitalot
Paarmamäentie 8
16900 LAMMI
Keskus 0207 530 400
info@lammi.fi

Toimitukset 0207 530 443  (arkisin klo 8-15) / talotoimitukset@lammi.fi
Laskutus 0207 530 402 / laskutus@lammi.fi

Kivitalomyynti

Pääkaupunkiseutu

Kalustetie 1
01720 Vantaa

 

Hannu Ahokas
Aluemyyntipäällikkö
0207 530 456
hannu.ahokas@lammi.fi

Ari Pekka Metsälä
Kivitalomyyjä
0207 530 459
aripekka.metsala@lammi.fi

Joonas Sipari
Asennuskoordinaattori
0207 530 458
joonas.sipari@lammi.fi

Pauliina Vesinen
Myynti- ja markkinointikoordinaattori
0207 530 452
pauliina.vesinen@lammi.fi

Tampere

Tampellan esplanadi 8
33100 Tampere

 

Jussi Peltomaa
Myyntipäällikkö
0207 530 441
jussi.peltomaa@lammi.fi

Hyvinkää ja Hämeenlinna

Metsäkaari 2
05460 Hyvinkää

Sopimuksen mukaan myös osoitteessa Paarmamäentie 8, 16900 Lammi

Sami Harainen
040 574 6444
sami.harainen@lammi.fi

Jyväskylä

Vaasankatu 11
40100 Jyväskylä

Rolf Geier
044 099 2105
rolf.geier@lammi.fi

Kuopio ja Joensuu

Suokatu 36
70100 Kuopio

Petri Sipilä
044 0415 402
petri.sipila@lammi.fi

Lahti, Kouvola ja Lappeenranta

Karjalankatu 3 A 1
15140 Lahti

Irmeli Kujala
0400 496 937
irmeli.kujala@lammi.fi

Oulu ja Pohjois-Suomi

Paarmamäentie 8
16900 Lammi

Emma Liukkala
020 7530 407
emma.liukkala@lammi.fi

Pori ja Rauma

Asemamestarinkatu 3
28100 Pori

Tuomas Myllymäki
040 839 6412
tuomas.myllymaki@lammi.fi

Porvoo

Pirjo Huhtakangas
040 761 7086
pirjo.huhtakangas@lammi.fi

Seinäjoki

Kalevankatu 26
60100 Seinäjoki

avoinna ma-pe klo 8-16 ja muina aikoina sopimuksen mukaan

Tuomo Haapoja
040 515 9177
tuomo.haapoja@lammi.fi

Turku

Matinkatu 3
20810 Turku

Erkki Koivusalo
0400 786 515
erkki.koivusalo@lammi.fi

 

Kaarle Koivukangas
040 502 5529
kaarle.koivukangas@lammi.fi

Vaasa

Thomas Örn
050 355 7987
thomas.orn@lammi.fi

Tallinna

Mendali OÜ
Kotzebue 18d
10411 Tallinn
www.mendali.ee

Mati Müürisepp
+372 5034533
mendali@mendali.ee

Toimitukset ja tekninen neuvonta

Toimitukset

Toimitukset 0207 530 443 (arkisin klo 8-15)
talotoimitukset@lammi.fi

 

Katariina Kivimäki
0207 530 437
katariina.kivimaki@lammi.fi

Heidi Lehto
0207 530 436
heidi.lehto@lammi.fi

Tarjous- ja toimituslaskenta

Sami Harjula
Laskenta- ja toimituspäällikkö
0207 530 446
sami.harjula@lammi.fi

Mikko Hautamäki
Laskenta
0207 530 448
mikko.hautamaki@lammi.fi

Vesa Rantala
Laskenta
0207 530 445
vesa.rantala@lammi.fi

Tekninen neuvonta

Joonas Sipari
Asennuskoordinaattori
0207 530 458
joonas.sipari@lammi.fi

Sami Rouvila
Kehityspäällikkö
0207 530 416
sami.rouvila@lammi.fi